Wygrana w konkursie!

                Z dumą informujemy, że projekt „Badanie wymiany ciepła przy kontakcie dwóch powierzchni stałych w procesach poniżej 1000oC”, realizowany przez KN Energetyków Caloria, zajął II miejsce w konkursie „Rozkręć koło z ArcelorMittal Poland”.

                W projekcie opisano metodykę wyznaczania współczynnika wymiany ciepła, która może znaleźć zastosowanie w analizie i określaniu warunków brzegowych w procesach technologicznych, np. w procesie ciągłego odlewania stali. Może być wykorzystana w modelowaniu numerycznym procesów wymiany ciepła przy dużej różnicy temperatur ciał biorących udział w procesach metalurgicznych jak, np. kontakt rolek z pasmem COS lub hot stamping. Opis mechanizmu wymiany ciepła w tych procesach jest konieczny do prawidłowego zaprojektowania procesu technologicznego i w efekcie otrzymania produktu o zakładanych parametrach i wysokiej jakości, przy zachowaniu niskiego nakładu energii.

                Grant będzie realizowany przez studentów kierunku Inżynieria Ciepła. Bardzo cieszymy się z wyniku konkursu, gdyż wsparcie finansowe od firmy ArcelorMittal na pewno pomoże w dalszych badaniach. Trzymamy kciuki za naszych Studentów i życzymy Wam dalszych sukcesów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *